top of page

İnnovia 4 Mağdurları Hala Mağdur

6 bin 500 konutluk İnnovia 4 projesi 2012 yılında başladı ve 2013 yılında yaşamın başlayacağı taahhüdü ile satışlarının büyük bölümünü mevcut mağdurlarına 10 yıl evvel sattı. İlk 3 projenin hızlı bitmesi ve karlı bir yatırım olarak görülmesi 4. etabı da cazip hale getirmişken beklenmedik bir şekilde Yeşil GYO finansal kriz ile inşaatı durdurdu. 2015 yılında tamamlama sözü ile mağdurlar ile anlaşan firma yine sözünü tutmadı ve bir çok hayal aynı bu binalar gibi yarım kaldı.


2021 yılında Halk Bankası desteği ile inşaatın tamamlanacağı söylenmiş, Mayıs 2022 tarihinde inşaatların yapımına başlanması beklenmektedir. Ancak bu en erken 2023 yılına kadar devam edecek bir süreç ve halen daha buradan ön satış sözleşmesi ile konut almış kişilerin mağduriyetleri devam etmektedir.


Özellikle de günümüzde gayrimenkul fiyatlarında yaşanan fahiş fiyat artışları, evlerinin bitmemesi nedeniyle kira ödemek zorunda kalan kişilerin hayatlarını çok zor hale getirmiş bulunmaktadır.


İnşaat tamamlanıp daireler sahiplerine teslim edilse bile, ileriki dönemlerde ilgili firmanın her hangi bir ticari faaliyeti ile kar elde etmesi durumunda bu kişilerin hakları geçmişe dönük olarak tahsil edilmelidir.


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page