top of page
A.İ. Foto.jpeg

Merhaba,

Ben Aylin İLGEN. Keyifle ve başarı ile geçen iş hayatıma yeni bir yön verip, madem bilgi paylaştıkça güzel, ben de iş bilgimi ve deneyimlerimi müşterilerime açmaya karar verdim. Tabi bir yandan eğitime ve öğrenmeye de devam ediyorum. Her müşteri her ilişki yeni bir bilgi... Her işten çıkardığımız dersler var, bazen iyisiyle bazen kötüsüyle. Sorun değil çünkü kötüler bizi daha iyisine hazırlıyorlar.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Neler Yaptım?

2004 yılında üniversite eğitimimi tamamladığımda İKTİSAT mezunu olmam sebebi ile çevremden finans, bankacılık, muhasebe alanlarında iş yönlendirmeleri başladı. Ancak hayata insanların keyif alması ve eğlenmesi gereken bir düzen gözüyle baktığım için çok güzel ekipler ile Satış & Pazarlama alanında bir yol çizdim kendime. 

Satış uzmanı olarak başlayıp proje ve ekip yöneticiliği yapmaya başladığımda kendimi daha çok idari ve mali işlerin içerisinde buldum.

2011 yılında ise Tesis Yönetimi kavramı ile tanıştım. Concierge hizmetleri dünya genelinde çok popüler olmasına karşın ülkemizdeki işleyişe dair öğrendiğim bilgi; emek yoğun bir faaliyet alanı olduğunda ve müşterilerinize elle tutulamayan somut ürünler sunduğunuzda ödeme alınması zor oluyormuş. Oysa "individual concierge" dediğimiz kişiye özgü VIP hizmet sunumu (organizasyon, rezervasyon, özel şoför ve araç kiralama, temizlik, kuru temizleme, evcil hayvan bakımı, vb.) oldukça kıymetli ve sadece bir kişi ile iletişim kurarak sahip olunabilmesi çok pahalı bir hizmettir.

YÖNETİM alanında aldığım doktoram ile KURUMSALLAŞMA ve AİLE ŞİRKETLERİNDE KURUMSAL İMAJ YÖNETİMİ işlerime devam ederken baktım ki; gayrimenkulün inşaatından satışına, işletme bütçelerinin hazırlanıp yönetimine kadar her aşama içime işlemiş ve çıkmıyor.... Ben de emlak yönetimi, gayrimenkul pazarlama ve tesis yönetimi alanındaki bilgi ve tecrübelerimi KURUMSAL YÖNETİM DANIŞMANLIĞI ile sizlerle paylaşmak istedim.

Ayrıca Ağustos 2022 yılında kurulan Uluslararası Tesis Yöneticileri Derneği - TESYÖN kurucu başkanı olarak görev yapmaktayım.

Her daim sevgiyle & sağlıkla kalın.

Dr. Aylin İLGEN

İletişim:

Sektörel konularda bana yazabilirsiniz...

Mülklerinizin yönetimi için bana yazabilirsiniz...

Eğitim konusunda bana yazabilirsiniz....

bottom of page